top of page

Co to jest sesja rodzinna lifestyle? Czym się różni od innych?

Zaktualizowano: 18 cze 2022

Sesja lifestyle to alternatywa dla osób, które nie czują się dobrze w studiu fotograficznym, ale marzą o wyjątkowych zdjęciach. Najważniejsze są tu emocje, relacje i bliskość. Taka sesja będzie niezwykłą pamiątką ciąży, narodzin lub magicznych, rodzinnych chwil.


Na czym polega rodzinna sesja lifestyle?


Sesja lifestyle to swego rodzaju reportaż, którego zadaniem jest uchwycenie luźnych, codziennych kadrów. W przeciwieństwie do klasycznej sesji fotograficznej, nie wykonuje się jej w studio. Nie ma tu miejsca na sztampowe pozy i nudne ujęcia. Zdjęcia wykonywane są w swobodnej atmosferze, pełnej ciepła, radości i pozytywnej energii. Uwaga nie jest więc skupiona na idealnym uśmiechu, czy prostych plecach, chodzi o to, aby pokazać ludzi, ich relacje i emocje.Gdzie robi się sesję rodzinną lifestyle?


Jakie jest idealne miejsce na sesję lifestyle? Tak naprawdę można wykonać ją wszędzie, gdzie czujecie się swobodnie. W przypadku sesji rodzinnych i noworodkowych najczęściej jest to dom lub mieszkanie, w którym żyjecie. Taki wybór pozwala stworzyć bezpieczne miejsce, w którym każdy członek rodziny czuje się komfortowo. Dzieci doskonale znają tu przecież każdy kąt i każdy przedmiot, nie czują się skrępowane i nie muszą pokonywać lęku związanego z nieznanym otoczeniem. Sesja lifestylowa w domu pozwala uchwycić na zdjęciach relacje i emocje, które są między Wami.Dom jest idealnym miejscem na sesję noworodkową, która wymaga specjalnej atmosfery. Maluszek najlepiej czuje się w środowisku, które dobrze zna, w którym czuje się bezpiecznie. Znacznie wygodniej będzie tu też przewinąć lub nakarmić dziecko. Jeśli martwisz się, że twoje mieszkanie się nie nadaje, jest ponure, nie ma w nim światła. Nie przejmuj się! Mam na to sposoby. Przed sesją omówimy, czy znajdzie się w waszym mieszkaniu miejsce pełne światła, jeśli nie, możemy zawsze wynająć studio zaaranżowane na mieszkanie! Ustalimy razem najlepsze miejsce, abyście się czuli dobrze i mieli z sesji frajdę. Pamiętaj, że Twoje mieszkanie jest idealnym miejsce, bo wiąże się ze wspomnieniami, tam wydarzyło się mnóstwo pięknych chwil i po prostu jest twoje!


Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wykonać sesję w plenerze, na łonie natury. Rodzinny spacer po lesie, radosne chwile na placu zabaw czy piknik na plaży będą idealnym tłem. Bo najważniejsze są piękne emocje, które macie w sobie.
Kiedy najlepiej zrobić sesję rodzinną lifestyle?


Jeśli miejscem sesji ma być dom, można wykonać ją w dowolnym momencie. Nie ma tu znaczenia to, czy za oknem przyroda budzi się do życia, czy pierwszy śnieg otula ziemię. Miejsce to warto wybrać zwłaszcza wtedy, gdy chcemy wykonać sesję ciążową lub noworodkową, a pogoda nie pozwala wyjść na zewnątrz. Warto uchwycić chwile tuż przed rozwiązaniem i krótko po narodzinach. Każda mama marzy o uwiecznieniu jej wyjątkowego stanu. 9 miesięcy była połączona ze swoim maluszkiem, to wyjątkowe przeżycie. Sesja zdjęciowa to też idealny prezent na baby shower.Sesję ciążową najlepiej wykonać ok 36 tygodnia ciąży, ale najważniejsze, aby mama się dobrze czuła i było widać brzuszek. Lepiej unikać ostatnich 3 -4 tygodni przez rozwiązaniem, bo to czas kiedy mama intensywnie się przygotowuje do porodu, chce odpoczywać i brzuszek już swoje waży. Oczywiście można też na dzień przed porodem, wszystko zależy od samopoczucia mamy. Zdjęcia noworodkowe fajnie zrobić w ciągu 2-3 tygodni od narodzin. Wtedy noworodek jest spokojny, dużo śpi i jest wtedy dużo większy komfort dla rodziców. Z drugiej strony może się pojawić wtedy trądzik niemowlęcy, którego raczej staramy się unikać na zdjęciach, bo wymaga później żmudnego retuszu (ale taka opcja też jest możliwa do wykonania ;) ) .

Tak naprawdę idealny jest każdy moment. W sesji lifestyle chodzi o pokazanie Was, waszej miłości i czas nie ma tu aż tak dużego znaczenia!


Pierwsze chwile z twoim wyczekiwanym maluszkiem są magiczne, często zmieniają życie mam i tatusiów. Poza tym dzieci tak szybko rosną! Świeżo upieczone mamusie potrafią poświęcić swój odpoczynek na rzecz wpatrywania się w maleńkie stópki, przytulania i głaskania. Zachowaj te piękne chwile na fotografiach, przypomną Ci za kilkanaście lat o tych niezwykłych chwilach.


A jeśli masz starsze dzieci? Albo w ogóle ich nie masz?


Na sesję lifestyle zawsze jest dobry moment! Po prostu przyjeżdżam do Was i już. Uwieczniam Was, wasz azyl, wasze uczucia, emocje, ważne dla Was przedmioty, robimy ujęcia z pupilem! Wszystko to co kochasz, to na czym Ci zależy, jest dla Ciebie ważne ja zachowuję na fotografiach.Sesję plenerową najlepiej zrobić wiosną, latem i jesienią. To wtedy natura zachwyca wyjątkowymi walorami! Wiosną pięknie kwitną bzy, latem jest cudowne słońce i długie dni, więc można się spotkać nawet po pracy. Jesienią królują kolorowe liście, które tworzą magiczne tło dla waszego rodzinnego portretu. Zimą trzeba wziąć pod uwagę to, że niezbędne będą ciepłe kurtki, szaliki i czapki, a na zdjęciach może pojawić się czerwony od mrozu nos. Chociaż są też i na to sposoby ;)
Co wyróżnia sesję rodzinną lifestyle, co jest najważniejsze?


Tym, co wyróżnia sesję lifestyle jest swoboda i naturalność. Najważniejsze jest ukazanie emocji, uczuć oraz relacji - liczy się spojrzenie i gest. Nie ma tu miejsca na sztampę, utarte pozy czy wyuczone uśmiechy. To świetne rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które nie czują się pewnie przed obiektywem lub obawiają się sesji z dziećmi. Maluchy mogą się tu swobodnie bawić i śmiać w głos, nikt nie wymaga też, aby pozostawały długo w jednym ustawieniu.Na sesji lifestyle ważne jest wydarzenie w życiu, które chcecie uwiecznić, bo to ono nadaje jej rytm. Może być to wyjątkowy moment taki, jak narodziny nowego członka rodziny, ciąża lub rocznica ślubu. Często na takiej sesji uwiecznia się także dorastające dzieci, pierwsze chwile w nowym domu lub nadchodzące święta. Każda okazja jest dobra.Czy da się te wspomnienia realnie wycenić?


Zdjęcia wykonane na takiej sesji są wspaniałą pamiątką, która pozostanie z Wami na całe życie. Za każdym razem, gdy na nie spojrzycie, przypomnicie sobie wyjątkowe chwile spędzone razem. Warto zaplanować z wyprzedzeniem taki wydatek i postawić na rozszerzony pakiet z albumem, bo wspomnienia są przecież bezcenne.


Za co płacisz i co dostajesz po takiej sesji rodzinnej?


Przede wszystkim, spędzasz czas z rodziną w wyjątkowy, niecodzienny sposób. Masz chwilę na celebrację waszych uczuć, radości, zatrzymanie się w tym pędzącym świecie i przypomnienie sobie co jest najważniejsze. Sesja lifestyle pozwala Wam być rodziną, jaką chcecie być! W końcu możecie sobie pokazać to, na co w życiu codziennym nie ma czasu i zachować tą esencję na fotografiach.

Przygotowując moją ofertę starałam się uwzględnić kilka możliwości. Jeśli chcesz mieć nietuzinkową pamiątkę, wyjątkowy album, który będzie zachwycał, zdecyduj się na rozszerzony pakiet z albumem. Wtedy twoja pamiątka urzeczywistni się, nabierze wyrazu i będziesz mógł spędzać z nią długie zimowe wieczory, czy pokazać rodzinie i znajomym.

Dodatkiem do albumu jest ręcznie uszyte przeze mnie opakowanie.Ile kosztuje rodzinna sesja lifestyle?


Koszt sesji lifestyle zależy od ilości zdjęć, poświęconego na nią czasu oraz tego, w jakiej formie przekazywane są zdjęcia. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz opcję bez albumu, zawsze możesz go domówić po sesji, ofertę przygotowałam w osobnym cenniku albumów. Podobnie jest ze zdjęciami, które w każdym pakiecie możesz zawsze dokupić. Cena sesji waha się najczęściej od 500 do 1700 zł, a jej ostateczny koszt zależy od wybranej opcji.


Jak umówić się na rodzinną sesję zdjęciową?


Jeśli chcesz umówić się na sesję w Warszawie lub okolicy, wypełnij formularz kontaktowy na stronie z ofertą rodzinną. Możesz też do mnie zadzwonić, wysłać mi maila lub wiadomość na Facebooku.

Zapisz się na sesję zdjęciową – kontakt >> Wspólnie wybierzemy odpowiedni dla Was termin i zaplanujemy wyjątkową sesję lifestyle.

Jak przygotować się do sesji?

Przed sesją zdjęciową w głowie pojawia się wiele obaw. Najczęściej dotyczą one tego czy będziecie potrafili odpowiednio pozować, czy zdjęcia wyją dobrze. Założeniem sesji lifestyle są naturalne i swobodne ujęcia, dlatego nie musicie martwić się o konkretne ustawienie swojego ciała. Moim zadaniem jest to, aby pomóc Wam odnaleźć się w tej sytuacji, Wy macie się tylko dobrze bawić i być sobą.


Często zastanawiacie się też nad tym, czy dom jest odpowiednim miejscem do zrobienia pięknych zdjęć. Pojawia się obawa o aranżację wnętrza, oświetlenie oraz dodatki. Pamiętajcie jednak, że to Wasza przestrzeń, która pokazuje Wasz świat. Każdy dom jest dobry do wykonania niezwykłej sesji lifestylowej, a ja zadbam o to, aby wybrać najlepszą przestrzeń do tego.Dlaczego warto zrobić sesję noworodkową, ciążową i rodzinną?


Sesja zdjęciowa to wspaniała pamiątka, która zostanie z Wami na lata. Warto uchwycić wyjątkowe chwile, które nigdy się już nie powtórzą, aby móc w dowolnym momencie wrócić do wspomnień. Fotografie pozwalają nam przypomnieć wyjątkowe chwile, które przeżyliśmy i poczuć magię bliskości na rodzinnej fotografii.


Poznajmy się i stwórzmy razem coś absolutnie wyjątkowego! Coś, co za kilkanaście lat będziecie cenić jeszcze bardziej.


EL

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page