top of page

To ja, Elwira.

Kilka słów o mnie:

Fotograf, albo, jak wolisz, Fotografka.
Mieszkam w Warszawie. Tu zajmuję się fotografią rodzinną i biznesową. Tą pierwszą już od dobrych kilkunastu lat. Temat rodziny jest mi bliski. Zawsze marzyłam, by mieć dzieci. Teraz mamy z mężem trójkę!

Moim zdaniem, im lepiej się poznamy, tym piękniejsze zdjęcia wyjdą na naszych spotkaniach. Jeśli chcesz mi zadać pytanie o cokolwiek, najczęściej jestem na tym instagramie:
  • Instagram
Elwira_Dobrzanska_pelna_klatka_sesja_wizerunkowa_mini_0037_DSC_0674.jpg
Elwira_Dobrzanska_pelna_klatka_sesja_wizerunkowa_mini_0025_DSC_0418.jpg
Elwira-Dobrzanska-pelna-klatka-sesja-wizerunkowa-mini-0035-DSC-0585.jpg
Elwira_Dobrzanska_pelna_klatka_sesja_wizerunkowa_mini_0026_DSC_0444.jpg

Prywatnie.


Uwielbiam zwiedzać, chodzić po muzeach i obcować ze sztuką. Najlepsze w tym jest chyba to, że dzielę te przyjemności z moim mężem. Kiedy On szaleńczo czyta wszystkie podpisy pod obrazami, ja delektuję się kawą w muzealnej kawiarni ;). To jest piękne, prawda?! Choć się różnimy, potrafimy pielęgnować to, co nas łączy. 
Człowiek Orkiestra i Zosia Samosia ;)

Matka Polka pełną gębą: szyję, śpiewam, tańczę, plotę wianki i gotuję (choć za tym ostatnim nie specjalnie przepadam). Niewyspana od co najmniej 5 lat. Wierzę, że dzieci to nasza przyszłość. Jak każda mama, rozczulam się na swój sposób nad tymi chwilami razem, większymi i mniejszymi sukcesami codzienności. Jestem marzycielką. Szybko się wzruszam. Na smutnych filmach płaczę jak dziecko.

 


Czasem jestem bałaganiarą, bo wolę ten czas wykorzystać na coś dla duszy. Jak na zodiakalnego raka przystało, jest we mnie sporo sprzeczności. Mimo, że czasem daję sobie dyspensę na bałagan, to najlepiej się czuję w minimalistycznych i uporządkowanych wnętrzach. Mogę wtedy jasno myśleć.
 
IMG_4010.jpg
DSC00435.jpg
DSC00402.jpg
Lubię owoce, a zwłaszcza zimne, soczyste, słodkie arbuzy

Urodziłam się w Bydgoszczy.
Od tamtego czasu przeprowadzałam się 11 razy - licząc brzuch mamy.
DSC00664.jpg
PK-40.jpg

3 POWODY, dla których powinnam
być Twoim fotografem:Cenię prostotę, szczerość i naturalne piękno. Ale nie chodzi o kanony piękna. Chodzi o wewnętrzne piękno, uczucia, bezwarunkową miłość do dziecka. Nie spodziewaj się na moich sesjach ustawiania, portretów na baczność i sztywnych, sztampowych póz.
 

1.  AUTENTYCZNOŚĆ
 Najbardziej lubię fotografie ukazujące prawdziwe relacje. Radość, dobra zabawa, czułe spojrzenia, uczucia, gesty. Na to poluję fotografując. To chcę podkreślić i pomagam Wam się wyluzować na tyle, żebyście mieli przyjemność ze spotkań ze mną. Mam moc - empatię. Ona pozwala mi pracować z osobami skrytymi i nieśmiałymi oraz wręcz przeciwnie, z przebojowymi.

2.  EMOCJE
 

Elwira-Dobrzanska-pelna-klatka-sesja-wizerunkowa.jpgZ fotografią mam do czynienia już prawie 20 lat. Firmę fotograficzną prowadzę od 2021 roku. Za mną wiele sesji i reportaży ślubnych, sesji rodzinnych, wizerunkowych, reportaży z warsztatów, sesji i wydarzeń, a nawet sesje modowe do lookbooka. U mnie nie dostajesz tylko zdjęć! Oferuję Ci moje wieloletnie doświadczenie zawodowe i obcowania z dziećmi (mam trójkę).  Na każdym etapie współpracy możesz liczyć na moje wsparcie. Zamawiając u mnie albumy czy odbitki zyskasz czas i jakość.

3. ZAUFANIE 

Fotokuluary_23.03_pelna_klatka_backstage_mini_021_IMG_9411.jpg
Pelna-klatka-backstage-Elwira-Dobrzanska-0006-IMG_9393.JPG

Doświadczenie zawodowe.

Kończyłam Technikum Fototechniczne w Bydgoszczy, Edukację Artystyczną na ASP w Gdańsku i Projektowanie Form Przemysłowych na wydziale Wzornictwa w WSSiP w Łodzi. Kończyłam również kursy i szkolenia w oprogramowania, w zarządzania projektami (PRINC 2 ). Mam legitymacje potwierdzającą udział w kursie liturgicznym w Warszawie. Nieustannie się dokształcam.

Prawie 15 lat pracy w Reklamie i Marketingu tradycyjnym - BTL. Prowadziłam i zlecałam wiele kampanii reklamowych ogólnopolskich. Kilka lat byłam odpowiedzialna na projektowanie katalogów inspiracyjnych dla największej sieci sklepów DIY. 

Moje talenty według Gallupa: Maksymalista, Strateg, Wizjoner, Osiąganie, Empatia.

Moje prace zostały wyróżnione na międzynarodowym konkursie fotograficznym  ND awards 2022 edition w kategorii portret dla profesjonalistów. 
ND Awards 2022 Professional People Portrait Honorable Mention Elwira Dobrzańska 

stories portret kw new-01.jpg
stories portret kw new-03.jpg
stories portret kw new-02.jpg
stories portret kw new-04.jpg
bottom of page