top of page

REGULAMIN SESJI

 

Po co stworzyłam regulamin? 

Powstał on po to, aby odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania. Zapoznaj się z nim przed sesją, aby nasza współpraca była jasna. Zasady współpracy podczas realizacji sesji z oferty ślubnej będą opisane w umowie o dzieło zawartej ze mną. 

 

Jak umawiamy się na sesję. 

1. Rezerwacji sesji można dokonać przy pomocy dowolnego kanału komunikacji ze mną ( www.elwiradobrzanska.pl , tel. +48 606270171 , e-mail: kontakt@elwiradobrzańska.pl przez massenger Facebook https://www.facebook.com/elwiradobrzanska.fotografia  lub Instagram. Ważne, abym potwierdziła termin, zwłaszcza jeśli dokonujesz rezerwacji przez formularz kontaktowy lub rezerwację sesji przez Facebook.  

2. Sesję należy rezerwować z jak największym wyprzedzeniem, by mieć pewność, że znajdziemy dogodny termin. 

3. Chętni na sesje muszą powierzyć mi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach związanych z realizacją usług. 

4. Aby potwierdzić rezerwację terminu należy wpłacić zadatek przelewem w wysokości 50% należnej zapłaty na konto w ciągu 3 dni roboczych od ustalenia terminu. Brak zadatku nie gwarantuje dostępności umówionego terminu, a jeśli nie będzie uiszczony w ciągu 5 dni od umówienia terminu jest to równoznaczne z rezygnacją z sesji. 

5. Wpłacony zadatek jest bezzwrotny. W przypadku rezygnacji z sesji lub nie pojawienia się, fotograf nie ma obowiązku zwrotu zadatku.  

6. Po dokonaniu rezerwacji zarówno klient jak i fotograf mają prawo do jednej zmiany terminu bez podania przyczyny. 

7. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć jeden raz ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest na godzinę przed ustalonym terminem w przypadku porywistego deszczu, wiatru bądź burzy. W przypadku choroby również uzgadniamy nowy termin. 

8. Przed wykonaniem sesji należy zdecydować o wybranym przez siebie pakiecie. Nie ma możliwości zmiany pakietu po sesji. 

Sesja fotograficzna. 

9. W zależności od rodzaju sesji, będzie ona wykonywana w plenerze lub domu klienta. Niezależnie, gdzie się odbędzie sesja fotograficzna odpowiedzialność za dzieci biorą rodzice.

10. Zamawiający sesję oświadcza, że zapoznał się z portfolio Elwiry Dobrzańskiej oraz akceptuje styl wykonywania fotografii wraz ze sposobem ich obróbki. 

11. Na efekty sesji ma wpływ dużo czynników, które różnią się w zależności od nastrojów zamawiających, pogody, pory dnia. Jeśli sesja odbywa się w domu, będę korzystała z oświetlenia zastanego, więc nie należy oczekiwać, że efekty sesji będą zawsze takie same jak w przypadku innych sesji zawartych w portfolio.

12. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia proszę o uprzedzenie przynajmniej 60 minut przed umówioną godziną sesji. W przypadku spóźnienia odliczany jest czas poświęcony przeze mnie na sesję. Na sesję lifestyle, to ja dojeżdżam do domu Klienta, lub oboje dojeżdżamy we własnym zakresie na umówione miejsce. 

13. Podczas sesji fotograficznej, realizowanej przeze mnie, można fotografować i filmować pod warunkiem, że będzie to na użytek własny w formie backstage. Publikowanie tych materiałów wymaga oznaczenia mnie lub wcześniejszej autoryzacji. 

14. Każdy pakiet sesji można wykupić w formie “Zaproszenia na sesję”. Opłata w całości pobierana jest z góry. Ważność Zaproszenia to 1 rok od daty zakupu/uiszczenia opłaty. Po tym terminie nie realizuję usługi i ona przepada.  15. Przygotowanie strojów na sesje leży po stronie Klienta. Na ok tydzień przed sesją przesyłam mini poradnik, który pomoże Ci w przygotowaniu się do sesji. 

 

Wybór ujęć i obróbka. 

16. Fotograf polegając na swoim zmyśle estetyki dokona selekcji zdjęć według własnego uznania i podda je autorskiej obróbce. 

17. Na podany adres e-mail otrzymasz link do galerii, która zawiera ujęcia wykonane na sesji.  Galeria służy do podglądu oraz wyboru ujęć w pakiecie oraz dodatkowych ujęć według uznania. Po wyborze i zakupie zdjęć wgrywam do galerii wszystkie wybrane zdjęcia w pełnej rozdzielczości. Wtedy z galerii można korzystać jeszcze przez 3 miesiące (pobierać zdjęcia, udostępniać link do galerii). 

18. Klient ma 7 dni roboczych na wybór ujęć, po tym czasie fotograf ma prawo dokonać wyboru zdjęć według własnego uznania nie czekając na wybór klienta. 

19. Każde wybrane zdjęcie poddaję starannej obróbce graficznej*. Obróbkę rozpoczynam dopiero po uregulowaniu całości opłat (cena sesji + ewentualne ujęcia dodatkowe). 
*(obróbka nie zawiera korekty twarzy/ciała, wyszczuplenia, ingerencji w wygląd osoby fotografowanej, wklejania, doklejania elementów do zdjęcia, doklejania osób nieobecnych na sesji, usuwania znaczków na ubraniach. Dopuszczam drobny retusz w wyjątkowych sytuacjach, zwłaszcza trądzik niemowlęcy). 

20. Przygotowane odpowiednio zdjęcia zamawiający otrzyma w formie elektronicznej najpóźniej w ciągu 14 dni od wyboru ujęć i opłacenia sesji. Odbitki i album najpóźniej w ciągu 30 dni od wyboru ujęć, akceptacji projektu albumu i opłacenia. Dokładam wszelkich starań, aby terminy były możliwie krótkie.  

21.  Jest możliwość wykupienia dodatkowych ujęć spoza pakietu, ceny są podane przy cenie pakietu. 

22. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW w przypadku sesji rodzinnych i ślubnych.

23. Pliki od dnia wyboru przechowuję pół roku. Po tym czasie nie gwarantuję możliwości ich odzyskania. 

24. Gotowe zdjęcia przekazuję w formacie .jpg, które są odpowiednie do wydruku w różnych formatach. Drugą wersję zdjęć przekazuję w rozmiarze przygotowanym do publikacji w Internecie. 

25. Nie wyrażam zgody na zmianę kadrowania zdjęć, nakładanie filtrów oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii. 

 

Płatności. 

26. Płatność dokonywana jest przelewem w dniu rezerwacji, w dniu sesji lub najpóźniej ciągu 3 dni od dnia wykonania usługi.

27. Opłaty za ujęcia dodatkowe można dokonać po ich wyborze przelewem na konto, lub w umówionym dniu, nie później niż zamówienie odbitek lub albumów u podwykonawców.

28. Cena sesji obejmuje usługę fotograficzną. W cenie jest wliczony dojazd do 40 km od Warszawy. Jeśli na sesję muszę dojechać dalej, przed sesją ustalimy jaki będzie koszt dojazdu. Wysyłka odbitek firmą kurierską jest dodatkowo płatna i wynosi 20 zł.  

Ceny usług uwzględniają: doświadczenie, umiejętności i oko profesjonalnego fotografa, wsparcie i podpowiedzi podczas przygotowania do sesji, czas pracy zarówno na sesji jak i przy obróbce, projektowaniu pamiątek, zamawianiu odbitek, wywołanie odbitek, dojazd do 40 km od Warszawy, podatek i koszty firmowe, obsługa na każdym etapie współpracy, archiwizacja plików oraz wianek lub drobne rekwizyty w pakietach z albumem. W przypadku wariantu z studio lub w szklarni należy doliczyć koszt wynajęcia 220 zł .

29. Mam możliwość wystawienie faktury (bez VAT).

 

Dane do przelewu:
Pełna Klatka Elwira Dobrzańska
56 1140 2004 0000 3802 7646 7296

Tytuł przelewu: Sesja ED R + imię zamawiającego 

Dane osobowe. 

30. Klient musi wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych (imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu) w celu wykonania usługi. Administratorem danych będę ja, Elwira Dobrzańska. W każdej chwili Klient może zażądać informacji, gdzie są dane i zażądać ich poprawienia lub usunięcia. Usunięcie wiąże się z zaprzestaniem usługi. 

31. Informacja o przetwarzaniu Waszych danych znajduje się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie: https://www.elwiradobrzanska.pl/politykaprywatnosci  

32. Zależy mi na tym, żebym miała możliwość pochwalenia się zdjęciami, które wykonałam. Jest to ważna część mojej pracy. Zdjęcia umieszczam na stronie internetowej, blogu i platformach społecznościowych, czasami w materiałach promocyjnych drukowanych – albumach, na ulotce papierowej. Każdy Klient może sam zdecydować czy zgadza się na upublicznienie swojego wizerunku przez fotografa. Decyzję o zgodzie możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu galerii. Zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać w każdej chwili cofnięta. 

Reklamacje. 

33. Klient ma prawo do złożenia reklamacji. Może ją zgłosić na adres: kontakt@elwiradobrzanska.pl . W opisie reklamacji należy zawrzeć: datę zlecenia, dane osoby, która zamawiała usługę, dane kontaktowe oraz powód reklamacji. Te dane są niezbędne do  rozpatrzenia reklamacji. 

O rozpatrzeniu reklamacji decyduje fotograf - Elwira Dobrzańska. Reklamacja zostanie rozparzona w ciągu 14 dni.

W przypadku, gdy reklamacja zostanie uznana, w pierwszej kolejności fotograf naprawia to, co zostało zareklamowane. Jeśli klient nie będzie zadowolony z poprawy zlecenia istnieje możliwość zwrotu części  należności, przelewem na konto, jednak nie może być ona wyższa niż 50% wartości usługi. Reklamację można składać w ciągu 7 dni od otrzymania materiału końcowego (zdjęć po ostatecznym wyborze klienta).

 

Udział w sesji fotograficznej jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu. 

bottom of page