top of page

Sesja świąteczna rodzinna - kiedy rezerwować?

Zaktualizowano: 18 cze 2022

Dlaczego zamawiam sesję świąteczną? Na to pytanie należy sobie odpowiedzieć w pierwszej kolejności. Powody i motywacja są różne, ale warto pomyśleć, co chcemy dalej zrobić z efektami takiej sesji. Czy chcemy mieć pamiątkę dla siebie? Czy chcemy się podzielić zdjęciami z sesji z bliskimi i rodziną, np. w formie prezentów pod choinkę.


Kiedy rezerwować sesję świąteczną, jeśli Ci zależy na pamiątce pod choinkę?

Jeśli myślisz o sprezentowaniu zdjęć z sesji bliskim, to zdecydowanie najlepiej sesję rezerwować w listopadzie. Jest kilka powodów.


Po pierwsze pogoda.

To jeszcze ciepła jesień, często słońce bywa boskie w tym okresie. Parki i lasy kuszą na spacery. To też jest okres, kiedy nie trzeba występować w plenerze w grubej kurtce. Nosy nie są czerwone od mrozu i dzieci nie marzną zbyt szybko. Na taką sesję świąteczną w listopadzie można się ubrać w sweter, w sukienkę i cienkie rajstopy. Nie ma ograniczeń ze względu na chłód. Sesja trwa zazwyczaj ok 1 - 1,5 godziny, więc jest komfortowo, jeśli chodzi o małe dzieci. Zdecydowanie jest to atut jeśli ktoś liczy na sesję w plenerze.Album fotograficzny na prezent pod choinkę.


Na pewno znasz taki scenariusz, że tuż przed świętami ciężko gdziekolwiek wywołać zdjęcia? To bardzo gorący okres. Wszystkie firmy podwykonawcze, laboratoria fotograficzne pracują pełną parą, aby realizować zamówienia na odbitki, albumy, pudełka na zdjęcia itp. Listopad to jeszcze miesiąc w którym takie zamówienia są możliwe. Zazwyczaj w grudniu można jedynie zdążyć z odbitkami.

Jeśli jesteś moim stałym klientem i miałaś/eś sesję już w tym roku lub jeśli chcesz zamówić album z innymi zdjęciami, nie koniecznie z sesji u mnie to nie ma problemu. Napisz do mnie i ustalimy szczegóły. Przygotowałam cennik albumów poza pakietami.


Oryginalne miejsca na sesję świąteczną.


Dla osób, które lubią próbować nowych rzeczy lub chcą niebanalną pamiątkę jest wachlarz możliwości do wynajęcia. Nowym i ciekawym miejscem jest "Szklarnia w lesie" jednak dostępne terminy w takich miejscach szybko się kurczą. Jeśli nie zarezerwowałaś/eś sesji w październiku, to trzeba liczyć się z tym, że sesja musi się odbyć w tygodniu, najlepiej w godzinach porannych. Podobnie jest z dostępnością studia fotograficznego. Tu proponuję np. "Studio Słoń" z przepiękną dekoracją w klimacie retro lub "Studio Światłocienie" , które jest usytuowane z kamienicy z wysokimi wnętrzami. Tu do dyspozycji mamy dużą przestrzeń i możliwość pieczenia pierniczków, jeśli mnie wcześniej uprzedzicie. Opcja wynajęcia dodatkowej lokalizacji (szklarnia lub studio ) to dodatkowy koszt (w zależności od miejsca i czasu od 100 - 250zł / za godzinę). Poniżej jeszcze kilka słów o sesji w szklarni.Sesja na roczek.Przepiękna sceneria na świąteczną sesję rodzinną.
Świąteczna dekoracja w Studio Słoń.

Planowanie prezentów z wyprzedzeniem i rozkładanie kosztów na święta.


Ten okres jest wyjątkowy jeśli chodzi o wydatki. Zazwyczaj chcemy obdarować najbliższych czymś porządnym, od serca, aby sprawiło tej osobie radość i wzruszenie. Wyobraź sobie jakie będą emocje, gdy sprezentujesz dziadkom album z wnukami, których nie mają na co dzień lub wyślesz odbitki bliskim, aby mogli sobie oprawić i powiesić na ścianie.

U mnie podczas rezerwacji sesji możesz wybrać od razu produkty, które chcesz dodatkowo domówić. Dzięki temu wiem, jak ustawić harmonogram obróbki, aby albumy, czy pudełka na odbitki były u Ciebie jeszcze przed świętami.Jeśli to pamiątka tylko dla Ciebie, to polecam sesję domową w grudniu.


Wtedy w twoim domu już pojawiają się dekoracje, klimat świąt zaczynasz czuć każdym zmysłem. Świąteczne smaki, zapach goździków, pierników, pomarańczy, ulubionych potraw świątecznych. W domu panuje już nastrój oczekiwania, pojawia się choinka, myślisz już o świętowaniu. To idealny moment, aby się zatrzymać, spędzić chwilę razem, na spokojnie uwiecznić, to, co dla Ciebie jest ważne. W takie sesji mogą brać udział dziadkowie, można zaprosić bliskich. To niezapomniana pamiątka.Sesja świąteczna z noworodkiem.


Jeśli pragniesz uczcić sesją pojawienie się na świecie nowonarodzonego członka rodziny, to również dom będzie najlepszym pomysłem.


Nie wymaga to zbyt dużej logistyki, wszystkie potrzebne rzeczy masz na miejscu. W domu panuje spokojna atmosfera, niemowlak czuje się dobrze w znanym dla siebie otoczeniu. Sesja wtedy przebiega dużo spokojniej, niż w obcym miejscu.


Dodatkowo możemy uwiecznić Was w miejscach gdzie zazwyczaj karmisz maluszka, przy jego łóżeczku, w jego pokoiku. To cenna dokumentacja waszej wspólnej przygody, którą zdecydowanie się po latach wspomina najprzyjemniej. Termin takiej sesji świątecznej oczywiście jest uzależniony od narodzin dziecka. Przyjmuje się, że ok 14 dni od porodu to najlepszy / najspokojniejszy okres noworodka, aby wykonać sesję. Jednak myślę, że najważniejsze, aby mama się czuła dobrze i takie klimatyczne zdjęcia można wykonać nawet po świętach.


Sesja świąteczna w plenerze.


Jeśli marzysz o takiej sesji, na łonie natury trzeba się trochę dopasować do panującej pogody . Śnieg najczęściej pojawia się na przełomie stycznia i lutego. Ale jeśli pragniesz sprezentować takie zdjęcia bliskim na gwiazdkę, to nie ma problemu. Śniegu nie załatwię, chociaż mogę pomyśleć o alternatywie ;). Jednak plener wśród choinek już jak najbardziej!!! Jeśli sesja świąteczna odbywa się w Warszawie, to jest tu kilka uroczych miejsc na ciekawy plener świąteczny. Jeśli wolisz kameralną atmosferę, mam dobrą miejscówkę 30km pod Warszawą z choinkami w plenerze.

To zdjęcie zostało wykonane w Parku Edwarda Szymańskiego na Woli.

Sesja świąteczna w szklarni.


Szklarnie ostatnio to bardzo modne miejsce na sesję zdjęciową. W Zalesiu Górnym jest przepiękna "Szklarnia w lesie", która tworzy wyjątkową scenerię. Szklarnia jest urządzona w klimacie świątecznym, poza tym na terenie są również inne mini scenki do wykorzystania na nietuzinkowe ujęcia. Jeśli chcesz mieć niebanalną pamiątkę to polecam gorąco, zwłaszcza, że szklarnia jest podgrzewana, więc nawet w listopadzie czy grudniu będzie przyjemne ciepełko.

Nie zwlekaj z rezerwacją, bo to już ostatni dzwonek. Kurczą się terminy, a święta coraz bliżej. Zachowaj te wyjątkowe, ciepłe chwilę na lata. Docenisz tą pamiątkę kiedy kogoś zabraknie, lub kiedy będziesz już inaczej patrzeć na to co było.


Ciekawa jestem na jaką opcję się zdecydujesz?


EL

Comments


bottom of page