Pasja stała się moją pracą.

Zaktualizowano: 13 kwi

Stało się. Zaczynam pisać BLOG. Myślałam o tym od dawna. Będzie różnorodnie, tematy nie tylko ściśle związane z fotografią. Pomyślałam, że w pierwszym wpisie wypadałoby się trochę przedstawić. Dlatego poświęcę to miejsce w Internecie na kilka (skromnych oczywiście) słów o sobie.


Fotografia rodzinna.


Fotografia to był mój naturalny wybór, bo czułam, że chcę coś tworzyć. Jednak miałam za małą teczkę na to, by iść do szkoły plastycznej. Aparat fotograficzny, najpierw analogowy, teraz cyfrowy, pomogła mi w ekspresji swoich obserwacji. Uwielbiam patrzeć na ludzi, na emocje, na sceny życia codziennego, na światło.


Fotografia pozwala uchwycić niektóre z tych wrażeń, wspomnień, fascynacji i zachować. Jestem takim utrwalaczem (jak w procesie wywoływania), zachowując na lata to, co zrobi na mnie wrażenie. Fotografuję Was i zostawiam ponadczasową pamiątkę, która nie będzie służyła wyłącznie Wam, ale również waszym pociechom.Po urodzeniu swoich dzieci naturalnie zaczęłam jeszcze bardziej doceniać siłę fotografii. Jestem rodzinna, sentymentalna, dlatego fotografia rodzinna (czyli też ślubna), stanowi dla mnie ważną kategorię. W ogóle rodzina jest cały czas w kręgu moich zainteresowań. Licencjat i magisterkę też pisałam na temat rodziny. Uczucia i ludzie są dla mnie najcenniejsze w życiu. Ogromna siła jest w zdjęciach, bo mogą nam wiele przypominać po latach. Poruszają, budzą wspomnienia, zachowują nasze przeżycia i emocje na lata. Możemy do nich wracać kiedy chcemy. Wszystko to miało swój początek w PASJI DO RODZINY.


W następnym wpisie napiszę o tym, czym jest fotografia lifestylowa.Jak zaczęłam biznes fotograficzny?


Dobrym początkiem była moja pasja. Chociaż nie mogę powiedzieć, że zawsze mam przy sobie aparat. Cały czas marzyłam po cichu, że kiedyś będę fotografować "na poważnie". Dziś to marzenie urzeczywistniam.Profesjonalna fotografia to najlepsza pamiątka.


Aktualnie moją misją jest przekonać Cię o wartości fotografii, jej ogromnej mocy, której być może nie doceniasz na co dzień. Często używasz fotografii, pstrykając codzienne nieważne, mało istotne rzeczy? Okazuje się, że kiedy chcesz komuś się pochwalić fotografią, to w telefonie jest cały arsenał kiepskiej jakości, bezużytecznych zdjęć? Brakuje porządnej pamiątki, na której są wszyscy ważni bliscy i Ty sama?


Decydując się na sesję rodzinną, sesję dla zakochanych, sesję z rodzicami, czy dziadkami.. a nawet ze swoim pupilem zachowasz to, co dla Ciebie najważniejsze w dobrej jakości, godnej twoich wspomnień.


Doceniam chwile z bliskimi.


Ja nauczyłam się lepiej dbać o te pamiątki. Bo co będę robić w długie jesienne wieczory na starość? No wiadomo.. oglądać (już wtedy) stare albumy. A co w nich zobaczę? Wzruszenie w dzień ślubu, wyjątkowe pierwsze chwile po urodzeniu pierworodnego, dziecięcą beztroską radość z wspólnej zabawy, wyjątkową rocznicę, zobaczę miłość, szczęście i wszystko to, co chcę pamiętać. Dlatego właśnie jestem fotografem rodzinnym. Każdy z nas zasługuje na takie fotografie!


Fotografia wizerunkowa.


Odkryłam ogromną frajdę z połączenia pasji do fotografii z pomaganiem mamom. Kobietom, które zapragnęły po macierzyńskim być bliżej swojej rodziny i rozpocząć własną działalność fotograficzną. Wykorzystuję swoje ponad 15 letnie doświadczenie pracy w dużej korporacji, by pomóc im tworzyć swoje marki fotograficzne. Jak? Przygotowałam ofertę dla fotografek. Teraz fotografuję je po to, aby mogły pokazać swoim klientom siebie i swoją pracę. Oprócz tego organizuję dla nich spotkania z cyklu Fotokuluary, aby mogły ulepszać swoje firmy i umiejętności.


Dziękuję, że tu jesteś.

EL


34 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie