top of page

Jak poprowadzić sesję z dziećmi w domu - nowy kurs fotografii rodzinnej.

Jesteś fotografką rodzinną i bywa tak, że sesja z małymi dziećmi Cię stresuje? Czasem pomysły na animację kończą się za szybko i w głowie pustka. Nie wiesz jak sobie poradzić z energią dzieci lub jak rozkręcić nieśmiałego malucha? Razem z Mariką Wrońską stworzyłyśmy rozwiązanie, które sprawi, że poczujesz się pewnie na sesjach z dziećmi w domu!


mama z synkiem bawią się na kanapie w salonie, fotografka robi zdjęcia rodzinie w domu
Backstage sesji rodzinnej w domu

Fot. Marika Wrońska


Dzielimy się doświadczeniem matek fotografek.

Obie z Mariką, jesteśmy blisko z fotografią, już co najmniej kilkanaście lat. To oznacza, że za nami już wiele sesji, na których maluch płakał, na których nie chciał się uśmiechać, na których krył się za nogą mamy czy biegał w takim tempie, że po 10 min sesji masz wyrobione normy dziennego treningu ;) Obie również jesteśmy mamami. Ja mam trójkę małych szkrabów, Marika 2 nastolatków. Przeżyłyśmy nie jeden kryzys z dziećmi w tle. Zebrałyśmy swoje doświadczenia, podejście wzbogacone o wiedzę psychologiczną Mariki i stworzyłyśmy kurs. Jest on dedykowany dla fotografek, które chcą się poczuć pewnie na sesjach z dziećmi w domu. Ta wiedza zapewnia gotowe podpowiedzi jak się przygotować, czego unikać i co możesz zrobić w kryzysowych sytuacjach. To również zbiór zabaw i pomysłów na sesję.


kobieta siedzi na fotelu, kręcone włosy
Marika Wrońska opowiada w kursie o pracy z dziećmi na sesjiJak się przygotować do sesji z dziećmi w domu?

Myślę, że często się spotykasz z obiekcjami klientów. Często nie są pewni, czy ich mieszkanie nadaje się na sesję. Czują kompleksy co do wielkości, wystroju lub obawiają się, czy mieszkanie jest wystarczająco jasne. Jako fotografowie możemy sporo tych obiekcji obalić. Dzięki temu klient odnajdzie w nas eksperta w swoim fachu. Zaufa nam, poczuje, że jest w dobrych rękach. W kursie znajdziesz kilka podpowiedzi, nie tylko dotyczących obsługi klienta i nastawienia do sesji, ale również praktyczne podpowiedzi, co do przygotowania się do zdjęć w trudnych warunkach.


rodzice trzymają swoje dzieci na barana
Zabawy z dziećmi na sesji

Dzieci na sesji w domu.

Na początku swojej fotograficznej drogi, kiedy nie miałam jeszcze dzieci, nie wiedziałam czego się spodziewać na takich sesjach. Dzieci potrafią zaskoczyć. Bywa, że zaskakują nawet rodziców. A my, w roli fotografa, chcemy wypaść profesjonalnie na sesji i dać poczucie (szczególnie rodzicom), że wiemy co robimy i panujemy nad sesją. Nie raz buzowały we mnie emocje, stres i obawa, czy wiem co dalej robić. Pomyślałyśmy, że fajnie by było zebrać trudne przypadki i poszukać uniwersalnych rozwiązań.


Zagrożenia na sesji rodzinnej w domu.

Sesje rodzinne w domu nie należą do najłatwiejszych. W szczególności podstawową niewiadomą jest przestrzeń. Zazwyczaj spotykamy się z niedosytem metrażu oraz zbyt małą ilością światła. Jednak to nie są rzeczy, które dyskwalifikują sesję. Każdy na nią zasługuje, niezależnie czy fotograf będzie musiał się więcej nagimnastykować. Jednak, aby wszyscy na koniec poczuli satysfakcję warto zadbać o dobre parametry i organizację, aby jak najlepiej przygotować się na brak swobody. W kursie fotografii rodzinnej Marika opowiada całą lekcję o tym, jak przygotować siebie i klienta do trudnych warunków.


rodzice z dzieckiem bawią się na łóżku w sypialni, ciasna sypialnia jako tło sesji rodzinnej
Sesja rodzinna w sypialni

Pomysły na zabawy z dziećmi na sesji w domu.

W rodzinnej fotografii lifestyle chodzi o to, aby nie reżyserować. Jednak sporo klientów oczekuje przynajmniej podpowiedzi, aby mieć poczucie wsparcia przy pozowaniu i animowaniu dzieci. Obie z Mariką jesteśmy fankami podejścia, żeby nie wiele planować, tylko podążać za rodziną i stworzyć pamiątkę, które będzie unikalna dla tej rodziny. Aby osiągnąć taki efekt na zdjęciach przyda się lista zabaw, które podpowiemy klientom w czasie sesji i które będą fotogeniczne wywołując naturalne uśmiechy. To wszystko oczywiście znajdziesz w kursie.


Kurs fotografii rodzinnej - jaka jest zawartość?

6 konkretnych lekcji w formie video, to nieoceniona okazja na naukę specjalistycznych technik fotografowania dzieci w domowym otoczeniu. Otrzymasz praktyczne wskazówki dotyczące oświetlenia, podejścia i interakcji z dziećmi. Dowiesz się, jak tworzyć piękne i autentyczne zdjęcia. W końcu poczujesz się pewnie w pracy z dziećmi nieśmiałymi, aktywnymi lub nastolatkami. Podzieliłyśmy się swoją wiedzą i praktycznymi poradami, dzięki czemu szybciej rozwiniesz się jako fotograf dziecięcy. W 2 bonusach zobaczysz jak Marika pracuje na sesji z dziećmi i nastolatką w domu. Lekcje video są wzbogacone o przykłady zdjęć. Zobacz fragmenty kursu poniżej i zrób pierwszy krok ku udoskonaleniu swoich umiejętności inwestując w ten kurs!Zawartość kursu:


Lekcja 1. Jak przygotować siebie i klientów do sesji w domu

Dobry początek, czyli odpowiednie przygotowanie. Co warto wiedzieć zanim udasz się na sesję do danej rodziny? O co zapytać klientów? Co warto przekazać klientom, aby sesja była udana?


Lekcja 2. Światło i parametry na sesji domowej z dziećmi

Inaczej pracujesz w plenerze, a inaczej na sesji z samymi dorosłymi. Ta lekcja to techniczne aspekty pracy z dzieciakami, zwłaszcza tymi aktywnymi. Na co warto zwrócić uwagę?


Lekcja 3. Klucz udanej sesji – odpowiednie podejście do dzieci

Budowanie dobrej relacji oraz podejście dopasowane do danego dziecka, czyli wszystko o trikach w sesjach domowych z najmłodszymi. Ta lekcja będzie powiewem świeżości i może otworzyć Ci oczy na sprawy, o których nie miałaś pojęcia, ponieważ opiera się w dużej mierze na wiedzy psychologicznej.


Lekcja 4. Sesja z nastolatkiem

To już nie jest spontaniczna praca, jak w przypadku sesji z najmłodszymi. W tej lekcji znajdziesz podpowiedzi, które wykorzystasz na sesji z nastolatkiem. Co może Ci pomóc by sesja przebiegła pomyślnie? O czym rozmawiać? Jak przełamać pierwsze lody? Jak sprawić, by nastolatek nam zaufał (koniecznie zajrzyj też do BONUSA 2)


Nazwa kursu dla fotografek, zdjęcia rodzinne
Okładka kursu "Dzieci na sesji w domu"

Lekcja 5. Trudne sytuacje na sesjach i ich rozwiązanie

Lekcja dodająca mocy! Kryzys, płacz i chaos na sesji nie musi być już stresujący. Ba, możesz temu zapobiec! Poznaj nasze podejście do trudnych sytuacji w pracy z dziećmi. Konkretne problemy i ich rozwiązanie.


Lekcja 6. Fotogeniczne zabawy i aktywności na sesji

Wisienka na torcie! Jak stworzyć wyjątkowe, autentyczne kadry pełne życia i emocji? Zobacz, które zabawy i aktywności na sesji z dziećmi i nastolatkami sprawdzają się w praktyce.


BONUS 1 Film z sesji – mama + dwójka bardzo aktywnych dzieci w wieku 2,5 i 5 lat.

Zobaczysz, jak wyglądała sesja od kuchni, co można mówić, jak podążać, jakie podpowiedzi dawać w trakcie zdjęć. Zobaczysz również, jakie ujęcia zostały wykonane, czyli poczujesz się, jakbyś była obok i widziała te kadry razem z nami.


BONUS 2 Film z sesji z 14-latką.

Film pokazuje kulisy sesji domowej, gdzie nie ma spontaniczności, nie ma doświadczenia przed obiektywem, ale są pomysły własne. O czym rozmawiać? Jak zbudować fajną relację z dzieckiem w takim wieku? Jak wykorzystać aktualne zainteresowania i pasje do zdjęć? W trakcie filmu zobaczysz, jakie ujęcia zostały wykonane.Jak dobrze zaplanować i przeprowadzić sesję rodzinną z dziećmi w plenerze?

Mamy dobrą wiadomość. Będzie druga część kursu o sesji z dziećmi w plenerze. To kolejna przestrzeń, która może generować stres u wielu fotografek rodzinnych. Co zrobić jak pogoda nie sprzyja, dzieci się rozpraszają a rodzice obiecali lody za uśmiechy? Premiera na przełomie kwietnia i maja 2024r. Nie przegap!


dzieci biegające w parku, Pałac w Wilanowie, sesja rodzinna w parku, dziecko udaje samolot
Zapowiedź kursu "Dzieci na sesji w plenerze"

18 wyświetleń0 komentarzy

コメント


bottom of page