top of page

Autentyczna sesja biznesowa.

Zaktualizowano: 13 kwi 2022

Kiedy słyszałam do tej pory "sesja biznesowa" od razu na myśl mi przychodziła wizja wyprostowanej osoby z rękoma skrzyżowanymi z doklejonym uśmiechem "nr 3". Czy rzeczywiście tak to musi wyglądać? A gdyby tak zmienić trochę koncepcję takich zdjęć? Pokazać Cię w ulubionej przestrzeni? Zrobić zdjęcia oryginalne, z charakterem?Potrzebuję zdjęcie biznesowe do CV, i co dalej?


Wyobraź sobie, że potrzebujesz zdjęcie. Być może do CV, może na Linkedin, na stronę, do bazy firmowej, na profil. Chcesz wyglądać dobrze, bo to będzie twoja wizytówka. Idziesz do punktu fotograficznego, w którym robią zdjęcia do dokumentów. Kto nie był w takim miejscu? Tło monotonne, fotograf stanowczy, zadaniowo nastawiony, bo za plecami kolejka chętnych po odbitki lub też na zdjęcie, takie jak Ty. Beznamiętnie. Konkretny kadr, taki sam dla wszystkich, błysk w twarz i gotowe. Pamiętam kiedy w okresie szkolnym odwiedzałam takie studio. Miałam 2 min na przygotowania. Ledwo weszłam już było po wszystkim i spore poczucie winy, kiedy zobaczyłam efekt. Czemu nie mogłam wykrzesać z siebie innej miny?


Co robi ciało w takim miejscu? Sztywnieje, odmawia posłuszeństwa, włosy się elektryzują, uśmiech jakby chciał, a nie mógł.


Dlaczego? Bo w 4 minuty ciężko o stworzenie atmosfery, ciężko o naturalny uśmiech, o zbudowanie choćby mikrorelacji z fotografem/ pracownikiem studia. Cała operacja wiąże się ze stresem, presją czasu. Zdjęcie wychodzi jakie wychodzi. Brak obróbki, brak relacji, brak tego czegoś! Czy można być zadowolonym z takiego ujęcia? Poprawnego, ale przeciętnego.


Czy sesja biznesowa musi być nudna i stresująca?


Ja widzę to trochę inaczej. Bo po co się stresować i przybierać pozy, które nie są dla Ciebie naturalnie. Pokazywać wizerunek, który nie jest zgodny z Tobą i tym, jak chcesz, aby inni Cię widzieli. Mam propozycję: poczuj się swobodnie, pokaż swoją autentyczną osobowość. Taka sesja wizerunkowa w klimacie lifestyle jest dla osób, które chcą podkreślić swój charakter, chcą się wyróżnić, zostać zapamiętanymi. Tu nie ma miejsca na sztampowe pozy, powtarzane na każdej sesji tego typu. Zabieram Cię w miejsce, które Ci się podoba, w miejsce w którym się dobrze czujesz, w miejsce, gdzie możesz być sobą!


To jest siła autentyczności zdjęć lifestylowych. Pokazuję ludzi w ich naturalnym środowisku, tam gdzie spędzają czas, tam gdzie się czują dobrze. Gdzie mogą być sobą.
W jakim miejscu możemy wykonać sesję biznesową?


Z Kasią spotkałam się w kawiarni. Przepiękna sceneria pod takie zdjęcia! Takich miejsc w Warszawie jest sporo :), w każdym mieście można takie znaleźć. Zaletą takiej sesji jest oszczędność czasu. Nie wymaga zbyt dużych przygotowań. Spotykamy się na kawę, mamy chwilę, żeby się poznać, omówić, na czym Ci zależy i co chcesz podkreślić. Miejsce dobieram z Tobą indywidualnie.Dla mnie bardzo ważne jest zbudowanie relacji, choć chwila czasu na swobodną rozmowę. To ważne jeśli nie robisz takich zdjęć zbyt często, pomaga przełamać pierwsze lody, wyluzować, poczuć się naturalnie w tej przestrzeni.

Jeśli wcześniej dowiem się, co jest tak na prawdę twoją motywacją do zrobienia tych zdjęć, dowiem się dlaczego, tak naprawdę, chcesz mieć te zdjęcia i do spełnienia jakiego celu je potrzebujesz, mogę indywidualnie dobrać środki, aby pomóc Ci osiągnąć taki efekt. W razie potrzeby do pomocy możemy zaprosić stylistkę ubioru lub makijażystkę i stylistkę fryzur.

Sesja wizerunkowa ze mną może się odbyć w studio, w plenerze, w przestrzeni publicznej. Ale to nie wszystko.


Najczęściej okazuje się, że w twoim otoczeniu (również w domu) można wygospodarować kawałek przestrzeni, która ma potencjał na wyśmienite kadry. Zdjęcia w tle miejsc z Tobą związanych mają jeszcze większą moc. Może to być twoja pracownia, warsztat, biuro, atelier, studio, a nawet twoja przestrzeń prywatna, domowa. Dodatkowo to miejsca, w których możesz być sobą, czujesz większy komfort kiedy Cię fotografuję.


Wszystko zależy, jak chcesz się pokazać. Wystarczy się rozejrzeć i odkryć potencjał na pozór zwyczajnej przestrzeni.Jak się ubrać na sesję biznesową?


Przede wszystkim wygoda. Ubranie powinno korespondować z tym co lubisz, jak się lubisz ubierać na co dzień, pokazywać twój charakter, osobowość i podkreślać to, na czym Ci zależy. Nie lubisz garniturów, marynarek, spódniczek i rzadko je nosisz? Pomiń je podczas dobierania stroju na taką sesję. Swoim zdjęciem wizerunkowym dajesz odbiorcy pewną wizję, obietnicę. Dobrze jeśli podczas spotkania z Tobą będzie miał potwierdzenie, że może się po Tobie spodziewać tego, co zobaczył na zdjęciu. Spójność wzmacnia efekt!


3 proste kroki, jak się przygotować do sesji wizerunkowej w klimacie lifestyle?


1. Zastanów się nad celem tych zdjęć. Co chcesz nimi osiągnąć, jaki wizerunek promować? Jakie cech chcesz podkreślić? Dlaczego, tak naprawdę, chcesz się umówić na taką sesję? Gdzie użyjesz tych zdjęć?


2. Pomyśl w jakim miejscu czujesz się dobrze? Gdzie poczujesz się swobodnie i jakie miejsce kojarzy Ci się z założonym celem?


3. Nastaw się na luźną atmosferę. Zaufaj mi. Jesteś w dobrych rękach, jeśli pragniesz indywidualnej sesji, dopasowanej do Ciebie i swoich potrzeb. Otwórz się na zaprojektowanie ze mną sesji wizerunkowej, która da Ci satysfakcję i pomoże w osiąganiu celów!


Zdjęcie wizerunkowe fotografa, Fotografia biznesowa Elwira Dobrzańska

Zdjęcie wizerunkowe , zdjęcie biznesowe Elwira Dobrzańska

To kiedy widzimy się na sesji wizerunkowej?

Comments


bottom of page