top of page

Czy warto zamawiać sesję narzeczeńską?

Zaktualizowano: 13 sty 2022

Powinnam zakończyć temat stwierdzeniem: tak, oczywiście że warto odbyć sesję narzeczeńską! Jednak postaram się opowiedzieć o zaletach takiej sesji, których możecie nie być świadomi. Oczywiście: pamiątka na lata. Ale co jeszcze? Dlaczego warto zdecydować się na przedślubną sesję narzeczeńską? Kiedy? Gdzie?Po kolei zatem!


Oprócz oczywistego argumentu pamiątki – jest to również ważnym elementem przedślubnych przygotowań. Organizując ślub i wesele – robicie dosłownie wszystko, żeby dopiąć każdy element na ostatni guzik. Z ogromną uwagą dobieracie podwykonawców, kreujecie kolejne pomysły do zrealizowania, szukacie inspiracji i odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. To zupełnie naturalne! Pragniecie, żeby wszystko wypadło jak najlepiej w finalnym momencie.
Minimalizuj stresy przed ślubem.


Sesja narzeczeńska pomoże w zachowaniu potrzebnego spokoju i w oswojeniu się z aparatem, pozowaniem oraz moją obecnością. Wówczas w dniu ślubu – nie pojawia się znikąd obca osoba, która onieśmiela. Znając mnie będziecie czuć się swobodniej, będziecie już znali mój styl pracy, pojawi się pozytywna energia, otwieracie się na mnie, przeżywamy razem małą przygodę, która pozwala nam później lepiej współpracować.
Dzień Waszego ślubu – to przede wszystkim Wasz dzień, starajcie się o tym pamiętać. I na każdym możliwym kroku... ułatwiajcie sobie. Zawsze przekonuję Pary Młode, że warto zadbać o przebieg zarówno przygotowań, jak i samej uroczystości – na tyle, żeby nie zaprzątać sobie głowy zbędnymi detalami już w tym dniu. Takimi, które mogą wzbudzać niepokój, o których można zapomnieć, które niepotrzebnie mogą odwrócić uwagę od dobrej zabawy, które mogą sprawiać, że coś pójdzie nie po naszej myśli. Odpowiednio dobrani towarzysze naszej ślubnej przygody sprawią, że dzień Waszego Ślubu będzie wyjątkowy, taki jaki chcieliście, aby był.Druga pierwsza randka.


Sesja narzeczeńska to okazja do poznania fotografa ślubnego. Ale co jeszcze bym dodała od siebie? Bardzo często ta sesja staje się pewnego rodzaju miłą odskocznią od chaosu przygotowań, zwłaszcza, gdy wszystko organizujecie sami. Możecie poczuć się znów, jak na pierwszej randce! Piszę to nieprzypadkowo. Właśnie miejsce Waszej pierwszej randki, pierwszego spotkania, czy zaręczyn – to świetna lokalizacja dla sesji narzeczeńskiej! Im więcej elementów kojarzy Wam się dobrze, tym lepsza pamiątka. Wracacie w dokładnie to samo miejsce, z inną już historią, na zupełnie innym etapie życia.


Możecie się skupić tylko na sobie, zapomnieć na chwilę o świecie, problemach.

Sesja narzeczeńska to okazja do podkreślenia waszych osobowości. Może być na luzie, w mniej oficjalnej formie niż sesja poślubna w odświętnych strojach. Może odbyć się w najmniej oczekiwanych miejscach. Ola i Olek wybrali pub, który kojarzył im się z okresem pierwszych spotkań, podczas których zaczęło między nimi iskrzyć, z młodością, dobrą zabawą i przyjaciółmi.

Jak widać, zdjęcia można wykorzystać w różnej formie, w różnych miejscach :)Kiedy najlepiej zorganizować sesję narzeczeńską?


Olki postanowili w czasie sesji zrobić zdjęcie, które dołączyli do podziękowań dla rodziców i gości weselnych. Jeśli macie koncepcję zaproszeń z wykorzystaniem zdjęć, to również sesja narzeczeńska jest idealnym rozwiązaniem. Możecie ją wykonać nawet rok wcześniej i zdjęcia będą gotowe, aby wydrukować zaproszenia na czas. Planując sesję z wyprzedzeniem nie skumulują Wam się tematy tuż przed ślubem, co uwolni Was od dodatkowych stresów.


Możecie też wybrać inną porę roku na sesję narzeczeńską, co sprawi, że będziecie mieli różnorodne zdjęcia. Za pomocą takiej sesji narzeczeńskiej podkreślicie swoje pasje, zainteresowania. Z Justyną i Andrzejem zaplanowaliśmy sesję z klimacie słowiańskim. To świetna okazja, aby spróbować czegoś szalonego, czego nigdy nie robiliście.
Jak się ubrać na sesję narzeczeńską?


Wszystko zależy od pomysłu na sesję! W przypadku Justyny i Andrzeja szukaliśmy ubrań pasujących do klimatu słowiańskiego! Wianek zrobiłam sama tuż przed sesją z zebranych kwiatów! Olki wybrali stylizację na rockowo w skórzanych kurtkach, do tego glany i trampki.


Jeśli podczas sesji narzeczeńskiej wybieramy się na wspólny spacer do parku, to fajnie jeśli ubierzecie coś, co podkreśla Waszą osobowość, w co lubicie się ubierać. To zdjęcia dla Was. Mają Wam przypominać wspólny czas w okresie narzeczeńskim. Dobrze, aby ubrania były swobodne i abyście się nie czuli jak w przebraniach. Im lepiej będziecie się czuć w swojej stylizacji, tym więcej uwagi w czasie sesji poświęcicie na relację ze sobą i dobrą zabawę.


Unikaj ubrań z napisami i zbyt mocno przyciągających uwagę. Przede wszystkim chodzi na sesji o Was! Jeśli kompletnie nie macie pojęcia od czego zacząć, pokieruję Was! Jeśli chcecie zorganizuję Wam konsultację stylistki ubioru i zorganizuję makeup. W artykule o inspiracjach ślubnych pisałam o usłudze makeup + fryzura + biżuteria. To świetna opcja na ślub, ale można ją też wykorzystać do innych sesji. A sesja narzeczeńska jest idealna, aby przetestować fryzury i makijaż.


Jeśli chcesz zobaczyć więcej sesji w moim wykonaniu, zapraszam Cię do galerii ślubnej.


Fotografia ślubna - cennik.

Jako Wasz przyszły fotograf ślubny zapraszam do zapoznania się z pakietami na reportaż ślubny, jak przygotowałam dla Was :) W dwóch z nich jest już zawarta sesja narzeczeńska w cenie!


Napisz koniecznie jeśli masz pytania i jeśli ten artykuł był dla Ciebie pomocny!

Elwira.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page